Kishimoto Masashi - Rozhovor 4 (2008)

23. února 2009 v 19:30 | Sawatari.Saki |  Svět Naruta
Kdybyste mohl dát Narutovi dárek, co by to bylo?
Má rád ramen, tak bych mu dal misku nudlí.
A co by mohl Naruto dát vám?
Trochu volna. Neměl by si s tím dělat hlavu a dát mi přestávku.
Má Orochimaru nějakou dobrou stránku, nebo je opravdu zlý?
Já si myslím, že je opravdu zlý. Ve světě je hodně zločinců a on je jedním z nich.
Jakou ninja mangu jste četl jako dítě?
Četl jsem Sasuke od Sanpei Shirato-sensei. Sasuke je hrdina této mangy a já jsem si tohle jméno vypůjčil do Naruta. Od Shirato-sensei jsem četl ještě další akční ninja mangu zvanou Watari.
Vypůjčil jste si pro svého Sasukeho i povahu?
Ne, jenom jméno. Sasuke Sarutobi je slavný v ninja světě. On je ninja všech ninjů a tak jsem chtěl použít jeho jméno v Narutovi.
Kdyby se měl natočit nějaký americký Naruto live-action, koho by jste viděl v rolích Sakury, Naruta a Sasukeho?
Naruto má modré oči a blonďaté vlasy, tak by ho mohl hrát nějaký mladý americký herec. Možná Sasuke by mohl být japonsko-americký herec. A Sakura asi někdo z Evropy. Nepamatuji si moc jména mladých herců. Pamatuji si jenom Dakotu Fanning. (smích) Miluju filmy, ale znám jenom tváře herců, nikoli jejich jména.


Máte bratra dvojče. Inspirovalo vás to k vytvoření Kage Bushin no Jutsu?
Mohlo mě to trochu ovlivnit. Můj bratr a já jsme vždy hrávali doppelganger-type triky (vůbec nevím co to znamená xD) ve škole, možná právě to mě ovlivnilo v mojí práci.
Ve světě Naruta je hodně důležitá příroda. Kam jste si chodil pro inspiraci?
Založil jsem svět v Narutovi na mém rodném městě. Je tam mnoho stromů a žádné mrakodrapy. Vidíte tu hodně starých domů se střešními taškami. Ty jsem také zahrnul do světa Naruta.
Takže jste nedělal žádný průzkum?
Ne, využil jsem to, co jsem znal.
Co vám vnuklo nápad na ninja zvířata?
Ninja zvířata se objevila v Sanpei manze od Shirato-sensei. Trénovali a užívali tam kočky a psy, a proto jsem je zahrnul do Naruta.
Psi jsou obzvláště srandovní.
Ano, psi opravdu jsou... Měl jsem kolie a husky a proto se objevili v manze. Jsou věrní. Mají jinou výchovu, která je dělá velmi zajímavými. To je důvod, proč jsem je namaloval.
A proč mají psi oblečky s rozesmátými obličeji?
Oh, ano. To je proto, že Kakashi je jediný, kdo vyvolává psy. V Japonsku stojí Kakashi (v překladu "strašák") nad rýžovými poli. To mi vnuklo ten nápad. Tváře strašáků mají vždy nakreslenou "henohenomoheji" a já udělal to samé.
(henohenomoheji je tvář vytvořená japonskou hiraganou)
Mohlo by to vypadat jako úsměv k americkým čtenářům.
V Japonsku je tohle věc, kterou zná skoro každý.
Posloucháte muziku, když pracujete?
Mám muziku z Naruta a tu poslouchám, když pracuji. Poslouchám každý druh hudby, západní i japonskou a také poslouchám klasickou hudbu.
Jaký je váš nejoblíbenější hudební umělec?
Oasis.
Když bych se chtěl stát jedním z vašich asistentů... Musel bych umět nějaké jutsu? Třeba znamení ruky, nebo nějaké akční pózy?
To vůbec ne. Spíš než jutsu byste potřeboval schopnost kreslit mangu. Nemohl byste provádět jutsu s tužkou v ruce. Ale mohlo by pomoci, kdybyste uměl dělat akční pózy.
Je tu několik případů neopětované lásky. Myslím tím Naruta, Sakuru, Ino, Hinatu a Rocka Lee, kteří jsou v této situaci. Bude někdo z nich mít svoji lásku?
No, možná. Máte pravdu, je tu mnoho způsobů. Doteď jsem o tom neuvažoval, ale s těmito postavami tak nějak víc soucícíte. Přinejmenším jeden pár bude. Budu přemýšlet nad tím, jak to vyřešit.
Doufáme, že Hinata dostane svoji šanci.
Já také.
Máte nějaký vzkaz pro americké čtenáře?
V Japonsku je manga už na 35. Volume. Chtěl bych, aby čtenáři viděli, jak se Naruto změnil a jak se změnil styl kreslení. Ale doufám, že si američtí fanoušci nebudou myslet, že ta změna je moc velká. Doufám, že budou pokračovat v podpoře Naruta a budou číst další série, protože to začíná být víc a víc zajímavé a vzrušující. Doufám, že budou číst Naruta až do úplného konce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama