Postavy podle skupin

22. února 2009 v 20:02 | Sawatari.Saki |  Svět Naruta

Zvučná čtyřka
Zvučná čtyřka (dočasně pětka) byla skupina nejsilnějších ninjů Skryté Zvučné Vesnice Orochimaru si je sám vybral. Do Zvučné čtyřky (pětky) patřili Sakon a Ukon (žijící v jednom těle, počítají se jako jeden člen), Jiroubou, Tayuya, Kidoumaru a Kaguya Kimimaro (pátý člen).

Akatsuki
Akatsuki je malá organizace nejvyšší úrovně. Organizace má nanejvýš deset členů a nepřesné množství agentů. Ačkoli má slušnou síť agentů v
různých vesnicích, tito jedinci jsou obvykle ovládáni nějakou technikou. Členové Akatsuki jsou všichni z třídy S a jsou to nejhledanější a nebezpeční ninjové.


Klany v Listové
Ve Skryté Listové vesnici (Konohagakure) je několik klanů. Ne všechny ovládají Kekkei Genkai (dědičná vrozená schopnost) zato však mají techniky, které se učí pouze v jejich klanech. Jediná možnost, jak je získat, je podplacení či jiné přimění člena klanu k naučení techniky. Nic podobného se však zatím nestalo.

Anbu
ANBU jednotka, která slouží k ochraně Konohy (Listové) a jejich občanů, páchají atentáty a vyplňují mise Typu S. Jsou to vycvičení ninjové většinou se speciálními vrozenými schopnostmi.
Pracují ve skupinkách, kterou vede sempai (to je důvod proč Yamato oslovuje Kakashiho sempai). Skupina je většinou složena z 4 ANBU. Jsou vybíráni již, když jsou Chuuninu a postupně se vypracovávají na vedoucího skupiny (to bývá většinou Jounin).


Klan Uchiha
Drtivou většinu členů tohoto klanu zlikvidoval Uchiha Itachi, jeden z nejnadanějších členů. Býval to nejsilnější a nejrespektovanější klan ve
vesnici Ukryté v listí (Konoha). Jeho Kekkei Genkai je podobně jako u klanu Hyuuga doujutsu (technika očí). Vyvinul se z právě Byakuganu klanu Hyuuga, ale umožňuje jiný druh vidění. Dědil se v pokrevní linii klanu, ale ne všichni jej dokázali ovládnout (průměr získání Sharinganu je kolem 12 let).

Klan Hyuuga
Tato pečeť je dána každému členu vedlejší rodiny klanu Hyuga hlavní
rodinou. Jejím hlavním účelem je zapečetit jejich Byakugan v případě, že by zemřeli, a tím předejít možnosti, že by nepřítel zjistil jeho tajemství. Její sekundární účel je ovládat členy vedlejší rodiny, protože může být aktivována vůlí člena hlavní rodiny a ručními pečetěmi, které zná jen hlavní rodina. Po aktivaci ničí pečeť mozkové buňky. Pečeť se umísťuje na nositelovo čelo v ranném věku a dá se odstranit pouze v případě, že člověk zemře.


Uzumaki Kushina

Uzumaki Kushina byla ninja ze Země vodních vírů. Měla Uzumaki Naruta s člověkem jménem Minato Namikaze, který byl současným Hokage a byl také známý jako Yondaime Hokage. Byla to
velmi krásná žena s rudými vlasy. Navzdory tomu, že Naruto se mnohem více podobá Čtvrtému, svou osobností a používáním ninjutsu (ninja techniky) se spíše podobá své matce. Více není o Kushine známo, kromě toho, že je nejspíš mrtvá.


Dvanáct strážných Ninjů


Dvanáct strážných ninjů
je název pro skupinu loajálních a velice schopných ninjů ze Země Ohně. Byli to ninjové určení k doprovodům a ochraně vládců ze Země Ohně.

Tito ninjové se dají rozpoznat podle incignie Země Ohně na jejich opasku (lze vidět například u Asumi). Pro jejich vyjmečné schopnosti byli tito ninjové velice obávaní a na každého z této frakce byla vypsána nemalá odměna kriminálními živly.

Kage
Každá z pěti hlavních vesnic má svého Kageho (Hokage, Kazekage,
Mizukage....). Kage je něco jako guvernér: on/ona řídí určitou vesnici. Kage, je obvykle považován, za nejsilnějšího ninju jeho vesnice. Každý Kage se o svou vesnici musí starat, například musí obstarávat peníze. To se většinou řeší misemi. Klient který má nějaký problém (třeba mu uteklo oblíbené domácí zvířátko) si najme ninji z určité vesnice, aby mu problém pomohli vyřešit (ti domácí zvířátko mu najdou). Samozřejmě za finanční odměnu.

Vojenská policie v Listové
Vojenská policie v Listové je specialní organizace, ostatní vesnice mají pravěpodobně také podobné organizace. Vojenská policie se většinou skládá z členů klanu Uchiha. Klan Uchiha tuto organizaci založil, nyní ovšem zbyli pouze Sasuke a Itachi takže do vojenské policie nyní mohou všichni. Vojenská policie hlídá dodržovaní práva uvnitř vesnice. Jejich pravomoc je prakticky neomezená. Jediné, kdy nemohou zasáhnout, jsou věci pod přímým dohledem Hokageho.

596-03
Tento ninja kurýr číslo 596-03 je u ninjovské pošty, což je to nejchytřejší přeprava zásilek mezi vesnicemi. Naruto se s ním potkal, když na toho ninju padalo kamení, a zachránil poštu i jeho. Tento ninja měl doručit dopis, ve kterém bylo vyhlášení války zemi Tesáku (Kiba no Kuni), ale nakonec shodou mnoha náhod byl v tomto dopise Icha Icha román od Jiraiyi. Naruto chtěl Jiraiyovipomoct, dopsal jeho román a chtěl ho odeslat nakladateli pomocí ninjovské, ale Jiraiya ho za to sprdnul a chtěl román zpět

Danzo
Danzo je bojovník ve Vesnici ukryté v Listech (Listové), má víc v oblibě útočení a válku než
pasivitu a mír. V minulosti bojoval se Sarutobim o pozici Třetího Hokage. Vytvoril ANBU a působí tam jako šéf. Danzo byl jeden z těch, kdo doporučoval, aby byl Sai umístěný v týmu 7. Zdá se, že přišel o ruku, ale jak se to stalo je neznámé.

Jinchuuriki
Kdo to vlastně je Jinchuuriki (čteme džinčúriki)? To je osoba, která má v sobě (buď v mysli nebo v těle) spoutaného démona. V celém seriálu je několik Jinchuuriki. Neznámějšími Jinchuuriki jsou samozřejmě Naruto a Gaara. Tak jako jsou dobří lidé a špatní lidé, tak jsou takoví i Jinchuuriki. Jedni jsou jako Naruto: chtějí všem dokázat, že oni nejsou tím démonem v nich, mají čest, odvahu a chtějí to všem patřičně dokázat. Jiní jako Gaara: odlepí se od lidí, tak nějak zahořknou a jsou moudří ve svém jednání, silní a spořádaní.

Kyuubi-devítiocasý liščí démon

LEGENDA 9-CHVOSTÉHO DÉMONA

Démon vypadající jako 9-ocasá liška. Má titul "Krála ocasných démonů". Silu získava ze svojí Ohnivé pečetě. Po 100 letech zápasení Yamata no Orochim, byl Yamata no Orochi vyčerpaný, ale Kyuubi však měl stále ješte dosť síl.


Shukaku-jednoocasý démon

LEGENDA 1-CHVOSTÉHO DÉMONA
Shukaku je démon podobný mývalovi. Na toho sa změnil kvůli temné síle Yamata no Orochiho a
pod náporem vzduchu a písku, kdy sa schovával v poušti Nara. Má hravou a přehnanou povahu a pěkně aktivní sexuální život. Jeho modré tetovaní představuje jeho titul boha Vzduchu.


Hatake Sakumo
Sakumo Hatake , známý i jako Bílý tesák z Listové (Konoha no Shiroi Kiba), byl Kakashiho otcem a jeden z nejlepších ninjů v Listové vesnici. Podle Čtvrtého Hokage byl Sakumo respektován jako tši legendární Sanninové. Pak byl ale potupen před celou vesnicí, když Sakumo selhal ve velmi důležité misi, ve které zvolil záchranu svých kamarádů před úspěšným splněním mise.

Gamabunta
Gamabunta (ガマブン太) je bossem všech ropuch, které jsou
přivolávány. Je obrovský (okolo 100 metrů) a přivolává se do soubojů proti nejsilnejším soupeřům (jsou to především Ocasí démoni). Jeho synové jsou Gamakichi a Gamatatsu. Naruto může Gamabuntu přivolávat pouze za pomoci chakry Devítiocasé lišky (Kyuubi), bez ní může přivolat pouze jedno z Gamabuntových nejmenších dětí.

Namikaze Minato-Čtvrtý Hokage


Čtvrtý Hokage
(Yondaime Hokage) vlastním jménem Namikaze Minato, také známý jako "Žlutý blesk z Listové" (Konoha no Kiiroi Senkou), byl odvážný ninja, který zapečetil Kyuubi (Devítiocasou lišku) uvnitř Uzumaki Naruta. Říká se, že je to největší ninja, který se kdy v Listové narodil. Ačkoli nebylo mnoho lidí, kteří viděli jeho schopnosti v boji, tak byl považovaný za tak nebezpečného, že během Třetí války ninjů měli nepřátelští ninjové rozkaz před ním utéct hned, jak ho zahlédnou. Před tím, než pomocí techniky Shiki Fuujin (Pečeť démona smrti) zapečetil Kyuubi, prohlásil, že nechce, aby lidé viděli Naruta jako schránku, ve které je monstrum, ale chtěl, aby Naruta považovali za hrdinu, který zabránil zničení jejich vesnice. Tato žádost však nebyla vyslyšena, protože vesničani cítili vůči Kyuubi hlubokou nenávist.

Bijuu-Ocasní démoni

Bijuu (čteme "bidžů") jsou ocasí démoni, kteří pocházejí z japonské mytologie. Tito démoni se dají rozdělit do devíti úrovní. Každý z nich má neuvěřitelné množství univerzální chakry, která z nich dělá bojové bestie tak silné, že jedinou možností, jak je zkrotit, je zapečetit je do právě narozených miminek. Ovšem ten, kdo pečeť provede, přitom umírá. Yondaime (Čtvrtý Hokage) byl jeden z těch lidí, kteří obětovali život, aby zapečetili démona a ochránili svět. Člověk se zapečetěným démonem v sobě se nazývá Jinchuuriki (čteme "džinčůriki"). Doposud jsou v Narutovi známí jen Gaara a Naruto. Každý démon má různé množství ocasů v rozsahu od jednoho ocasu až k devíti.

Ninken-Kakashiho Ninja psi
Ninken (忍犬 znamená "ninjovský pes" nebo "ninja pes") je osm ninja psů, které vyvolává
Kakashi. Všichni ninkenové mají na zádech nakreslené obličeje pomocí Hiragany, tzv. Henohenomoheji (へのへのもへじ), což je zvuk, když se přečtou tyto znaky ze všech tváří. Kreslení těchto obličejů je v Japonsku oblíbené mezi dětmi, zdobí jimi strašáky (kakashi znamená strašák).

Kankurovy loutky
Kankurou má celkem 4 loutky, Karasu, Kuroari, Shanshouuo a čtvrtou, která zatím nebyla představena.
Karasu (烏; Vrána) je první loutka, kterou Kankurou používal. Podobá se člověku a často je přestrojena za Kankura. Tato technika přestrojení je podobná Kawarimi no Jutsu (Náhrada), umožňuje Kankurovi libovolně vyměňovat místo s jeho loutkou. Kankurou se obvykle skrývá v obvazech, ve kterých je normálně zabalena jeho loutka, a tak jednoduše překvapí svého protivníka. Karasu má tři páry končetin, v každé části svého těla má ukryté různé zbraně, je to tedy útočná loutka. Také různé části těla Karasu mohou být řízena samostatně. Dále má několik zvláštních zbraní, které mají čepele namočené v jedu. Kdykoli se tato loutka pohybuje, vydává velice hlasitý klapavý zvuk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama