Vybavení

22. února 2009 v 20:09 | Sawatari.Saki |  Svět Naruta
Zvířata/hmyz: Zvířata jsou také považována za zbraně. Vlastnosti některých zvířat se dají změnit chemickými reakcemi, když se použijí speciální pilulky. Inuzuka Kiba má psa Akamaru, který se stává červeným a roste jeho velikost, když se taková specíální pilulka použite. Aburama Shino a jeho klan používají hmyz jako zbraň. Kuchiyose no Jutsu neboli Summoning Technique dovolí uživateli svolat zvířata přes časoprostorové kontinuum. Je mnoho druhů zvířat, které se dají přivolat. Tato dovednost chce školení a velké množství chakry.

Nejznámější přivolaná zvířata:
Hatake Kakashi přivolává Hachininken (8 ninja psů) v čele s Pakkunem.
Maito Gai je schopný svolat želvy, viděli jsme to na začátku Chuuninské zkoušky.
Sarutobi (Třetí Hokage) je schopný svolat Enmu (opice).
Tsunade může svolat slimáka Katsuyu.
Jiraiya a Naruto mohou svolat ropuchy.
Orochimaru může svolat hady (hlavně Mandu).

Kuchiyose no Jutsu je smlouva mezi ninjou a zvířetem. Na svitek ninja napíše vlastní krví své jméno, aby mohl vyvolat nějaké zvíře. Může se stát (jako v případě Naruta s Gamabuntou), že se zvíře nemusí ninjovi podřídit.

Bomby: Jsou v Narutu často používány. Doposud se objevily jen 3 různé typy bomb.
  • Kouřová bomba je je používána na rozptylování nebo na útěk.
  • Plynová bomba je jednoduše bomba jedovatého plynu, která způsobí kašlání.
  • Lehká bomba je na oslepení osoby (Například jako v boji Shikamaru proti Tayuye).
Výbušné lístky: Běžně používaná zbraň. Výbušné lístky jsou kusy papíru s japonským znakem "Baku", jejichž prostředky explodují.

Pilulky: Asi jste překvapeni, ale pilulky jsou také zbraň. Pilulky dovolí uživateli navýšit jeho charku. Také u zvířat způsobují chemickou reakci. Kabuto a Orochimaru používají pilulky krve, které regenerují krev ztracenou v bitvě. Klan Akimichi (Choujiho rodina) používá soubor tří pilulek, které velmi zvětšují schopnosti uživatele a mohou dokonce změnit jejich vzhled.


Fuuma Shuriken: Fuuma shuriken je také známý jako shuriken "Větrný mlýn". Je o hodně větší než normální shuriken a bývá skládací.

Katany: Katana je typ meče používaný jako standardní zbraň pro ANBU členy. Jsou také používány samurajskými tělesnými strážemi Gatou.

Kunai: Kunai je druh základní dýky, všichni ninjové jej používají. Může být používán jako házencí nůž nebo jej lze prostě píchnout do nepřítele.

Shuriken: Shuriken, jinak známý jako hvězdice nebo hvězda, je velmi smrtelná a obyčejně používaná zbraň. Jsou dva typy shurikenů:
  • Malé, které se snadněji házejí
  • a již zmíněný Fuuma Shuriken, obrovský shuriken používaný pro rychlé a snadné zabíjení. S Fuuma Shurikenem je ninja pomalý, ale jestliže se trefí, tak jste rychle mrtvý! Fuuma shuriken používají starší a zkušenější Shinobi.
Deštník: Deštníky jsou používány ninji z Deštné vesnice (Amegakure). Když se deštník roztočí a vyhodí do vzduchu, vyprskne na nepřítele 1000 jehel.

Drát: Dráty jsou jednoduchý tenký kov často přivázaný k kunai nebo shurikenu. Když se hodí ve skupinkách, tak přivážou nepřátele ke stromu nebo skále.

Flétna: Flétny jsou základní hudební nástroje, ale se zvláštními účely. Základní flétnu používala Tayuya ze Zvučné. Když se spojí s chakrou, tak může vytvořit Genjutsu. Tayuya také používá tuto flétnu, aby řídila své svolané pomocníky.


Samehada: Toto jméno znamená "kůže žraloka". Tento velký meč používá jako zbraň Hoshigaki Kisame z Akatsuki. Je zabalený v obvazech, pod nimiž jsou připevněné "šupiny", které jsou zformované do tvaru meče.

Jehly: Další zbraní jsou jehly. Ty se můžou buď házet nebo se je také dá do někoho prostě bodnout jak je to u kunaií. Nejvíce je používal Haku

Srp na řetězu: Srp na řetězu je jakoby dráp. Okraje řetězu jsou naostřené, což z toho dělá více smrtelný nástroj.

Meč Raijin: Toto je legendární zbraň, která bývala používána legendárnimi Hokage. Vypadá jako rukojeť standardního meče, ale ostří zbraně je vyrobeno z čisté elektřiny a je schopné proplout jakýmkoli povrchem, dokonce i přes chakru. Kdysi byl ukraden, ale Sasuke a Naruto jej zničili.

Temarin vějíř: Tento obrovský skládací vějíř je Temarina primární zbraň. Temari může vějíř používat také aby vyvolala velké tornádo.

Běloskvoucí chakrové ostří
Je to legendární zbraň Hatake Sakuma. Podle této zbraně také Sakumo dostal svoji přezdívku Bílý tesák z Listové. Chakrové ostří nosil Sakumo i Kakashi na zádech v tlustém pouzdře. Chakrové ostří nebyl meč, ale dýka, které ostří zářilo bíle. Ostří se zřejmě zesilovalo ninjovou chakrou, protože Kakashi ostří zlomil o vestu ninji z Kamenné. Ostří se zlomilo pravděpodobně kvůli malé zásobě Kakashiho chakry. Co se s Chakrovým ostří stalo po tom není známo.

Jedy a drogy
Jedy a drogy jsou v Narutovi velmi často používanou zbraní. Jedy přímo v boji používají třeba ninjové loutkáři, v jejichž loutkách je velké množství ruzných druhů jedovatých zbraní. Jedy také používají lékařští ninjové. Nejznámějšími odborníky na jedy a protijedy jsou v Narutu Tsunade, Sakura a Chiyo. Velmi často se v Narutovi také vyskytují drogy, které se dávají do jídla a mají různé účinky. Některé způsobují např.smích, ale na vyšší úrovni mohou zablokovat ninjovy schopnosti. Jedy a drogy jsou buď v kapalné nebo plynné formě.
Meč Kusanagi
Kusanagi je bájný meč z japonské mytologie. V Narutu ho používá Orochimaru. Orochimaru meč vytáhne ústy ze svého břicha. Kusanagi je velmi silný meč, který dokáže poškodit i podiamantované zbraně a navíc je Orochimaru schopný ovládat ho na dálku. Tímto mečem Orochimaru zabil Sarutobiho a čtvrtého kazekageho. Jediný,kdo meči dokáže odolat je naruto když má čtyři ocasy.

Sasukeho meč
Sasuke meč nemá záštitu(tsuba) a rukojeť je přímo spojená z pochvou. Sasukeho meč Kusanagi má navíc schopnost absorbovat Sasukeho světelný element. Díky světelnému elementu je meč extrémně ostrý a navíc pokud někoho zraní a meč zůstane v těle,tak paralizuje nepřitele.

Výbušný jíl
Tuto zbraň používá Deidara. Deidara smíchá svoji chakru s obyčejným jílem, a tím získá speciální jíl. Tento jíl pak zformuje do podoby zvířat, které může ovládat i na dálku. Deidara svůj jíl také používá k cestování. Vytvoří si ptáka, na kterém pak létá a útočí z dálky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E-styl E-styl | Web | 22. února 2009 v 20:12 | Reagovat

Hoy, jsi SCENE nebo EMO?? Nebo chceš být prostě jan originální?? Pokud ano, určitě navštiv můj blog, kde si můžeš nějaké roztomilé náušničky nebo něco pěkného na krk vybrat x). A proč ,,neobchoduju" třeba na aukru nebo na nějakém takovém serveru? Mno blog mi dá sice víc práce, ale myslím že to vypadá líp a na aukru bych musela platit poplatky a nikde sem se nedočetla jak.. mno tak přeju pěkný pobyt na mém novém blogu x) a ať se i tobě s tvým blogem daří..

2 kacenka kacenka | Web | 22. února 2009 v 20:34 | Reagovat

hezů blog a ten dizajn no prostě krása!!!!!!!!!!!

prosim nakrmila by si mi vajíčko prosim!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama